Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Pożar stolarni w Bonowicach

2018.09. 3
Pożar stolarni w Bonowicach

1 września 2018r. po godzinie 16.00. Stanowisko Kierowania KP PSP w Zawierciu otrzymało zgłoszenie do pożaru stolarni w Bonowicach (gm. Szczekociny). W chwili dojazdu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, ogniem objęte było pomieszczenie suszarni drewna oraz więźba dachowa, zagrożone były pomieszczenia, w których znajdowały się maszyny produkcyjne. Ze względu na zapadającą się więźbę dachową działania gaśnicze prowadzone były z zewnątrz budynku z wykorzystaniem drabiny mechanicznej. Kierujący Działaniami Ratowniczymi uzyskał informację od właściciela zakładu, że wszyscy pracownicy ewakuowali się z  budynku.
Teren akcji podzielono na trzy odcinki bojowe, jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi, ewakuowano część maszyn produkcyjnych na zewnątrz budynku.
W trakcie prowadzonych działań dach częściowo zapadł się do środka. Po powstrzymaniu rozprzestrzeniania się pożaru strażacy przystąpili do częściowej rozbiórki konstrukcji budynku,  w celu jego dogaszenia.
W akcji gaśniczej wzięło udział 11 zastępów straży pożarnej ( w tym 5 OSP), pogotowie energetyczne, policja. Działania zakończono o godz. 20.30. Powierzchnia pożaru wyniosła 700m2.