Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Karambol na drodze S1 w Jaworznie

2018.09.17

16 września ok. godz. 22.00. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie otrzymało zgłoszenie o karambolu na drodze S1. W chwili przybycia do zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej na miejscu panowało silne zadymienie, jego źródłem były palące się pod wiaduktem opony.
W karambolu zderzyło się 16 samochodów osobowych i 1 ciągnik siodłowy na pasach ruchu w obydwu kierunkach. W jednym z samochodów zakleszczony został mężczyzna, którego strażacy ewakuowali przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Pozostali poszkodowani - 13 osób w tym 4 dzieci, po wstępnym przebadaniu zostali przetransportowani do szpitali.
Działania  ratowników polegały między innymi na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanych,pomocy zespołom ratownictwa medycznego, ugaszeniu palących się opon, zabezpieczeniu lądowiska dla LPR oraz udrożnieniu drogi.
W akcji ratowniczej wzięło udział 16 zastępów straży pożarnej ( w tym 2 OSP), zespoły ratownictwa medycznego. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ustalenie przyczyny wypadku.