Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach wsparli „Szlachetną paczkę”.

2017.12.22

Choinka, radośnie błyskające lampki, biel wigilijnego stołu jednoczy serca, dusze i ludzkie myśli. Tajemnicza cisza tej betlejemskiej nocy wypełnia nas pragnieniami bliskości drugiego człowieka. Patrzymy na największy i najwspanialszy Prezent, który został dany człowiekowi - to Jezus Chrystus.
Ten przychodzący Pan zachęca nas, byśmy byli blisko bliźniego i nawzajem się obdarowywali darem miłości, jedności, współczucia, zrozumienia i poszanowania drugiego człowieka, a tym samym sprawiali i wlewali wiele radości w serca najbardziej potrzebujące.

Kierownictwo KW PSP w Katowicach oraz wszyscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy włączyli się w akcję Szlachetna Paczka.  Świąteczne upominki przy wydatnym wsparciu wolontariuszy Szlachetnej Paczki, Ewangelickiego Duszpasterstwa Straży Pożarnej zostały przekazane przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Jacka Kleszczewskiego wielodzietnej strażackiej rodzinie. Radość najmłodszych i wzruszenie rodziców jest nie do opisania. Szczególną chwilą spotkania było wspólne łamanie się opłatkiem, piękne życzenia i podziękowania najmłodszych domowników, a może przyszłych strażaków.