998

112

XXVII Halowe Mistrzostwa woj. śląskiego Strażaków PSP w futsalu

2019.09.27

Od 26 do 27 września 2019 roku, w Gliwicach rozegrano „XXVII Halowe Mistrzostwa woj. śląskiego Strażaków PSP w futsalu” o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Turniej odbywał się na dwóch halach w Centrum Sportowo Kulturalnym „Łabędź” oraz na Hali „Jasna 31”. W zawodach udział wzięło 19 drużyn z komend miejskich i powiatowych PSP województwa śląskiego oraz reprezentacja z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Tytuł mistrzowski zdobyli gospodarze tegorocznych mistrzostw, reprezentanci Komendy Miejskiej PSP z Gliwic. Drugie miejsce zajęli strażacy z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim.

8. KM PSP Bielsko-Biała

Najlepszym strzelcem turnieju, z 18 trafieniami został Robert Satora z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach, a najlepszym bramkarzem turnieju został Łukasz Groszak również z Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Górny z Komendy Miejskiej PSP w Katowicach.

Uroczystego wręczenia zwycięskim drużynom pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adam Wilk wraz z Komendantem Miejskim PSP w Gliwicach st. bryg. Romanem Klechą.

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP w Gliwicach