Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Przedszkolaki z wizytą u bielskich strażaków

2019.11.26

Któż w wieku 6 lat nie marzy o tym, by zostać strażakiem? Bielscy strażacy postanowili spełnić marzenia najmłodszych.

20 listopada 2019 roku dzieci z Przedszkola nr 25 w Bielsku-Białej odwiedziły strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków ze służbą strażaka i wszystkimi zagrożeniami z nią związanymi.

Podczas wizyty zaprezentowano ubranie specjalne strażaka, w którym pracuje podczas akcji. Kolejnym punktem było omówienie i przedstawienie podstawowych zasad, jak prawidłowo zachować się w czasie pożaru w domu lub w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach wzywać straż pożarną, na jakie numery alarmowe dzwonić oraz jakie informacje należy przekazać podczas rozmowy z dyspozytorem. Cenną wskazówką dla najmłodszych była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób.

Przedszkolaki miały okazję zaznajomić się z tym, jak wygląda służba strażaka na co dzień, a także dowiedziały się różnych ciekawostek z tym związanych. Jak zawsze duże zainteresowanie wzbudziły samochody pożarnicze - dzieci z bliska mogły obejrzeć sprzęt, którym posługują się bielscy strażacy m.in. sprzęt hydrauliczny i gaśniczy.

 

Opracowanie i zdjęcia: KM PSP w Bielsku-Białej