Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach
Telefony alarmowe:

998

112

Zawodnicy KM PSP w Bytomiu wicemistrzami VII Mistrzostw Województwa Podlaskiego Strażaków – Płetwonurków.

2017.09.11

W dniach 31 sierpnia - 1 września 2017r. na jeziorze Białym w Augustowie odbyły się VII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Strażaków – Płetwonurków. W zawodach uczestniczyło 62 strażaków i ratowników  z jednostek PSP i OSP  oraz zawodnicy z Białorusi i Litwy. Komendę Miejską PSP w Bytomiu oraz województwo śląskie reprezentowali strażacy nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Bytomiu, w składzie:
asp. Sławomir Wysypoł,
ogn. Józef Urbanik,
mł.ogn. Paweł Holopa.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano konkurencję indywidualną polegającą na wykonywaniu zadań z zakresu ratownictwa wodnego w tym: rzut rzutką ratowniczą, poszukiwaniu oraz wydobyciu zatopionego manekina, znajdującego się na głębokości około 5m oraz jego holowaniu do brzegu a następnie przepłynięciu trasy 100m  łodzią wiosłową.

Najlepszym w konkurencji indywidualnej okazał się Michał Olszewski z Komendy Powiatowej PSP w Augustowie. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca Sławomir Wysypoł 9, Józef Urbanik 12, Paweł Holopa 34.

W rozegranej w drugim dniu zawodów konkurencji drużynowej polegającej na pokonaniu toru przeszkód, gdzie trzyosobowa drużyna musiała wykazać się umiejętnością płynięcia łodzią wiosłową oraz wykonywaniem czynności poszukiwawczych, ratowniczych i technicznych pod powierzchnią wody, najlepszy czas uzyskał zespół z województwa podlaskiego - Augustów I. Drugie miejsce zajęli strażacy z komendy w Bytomiu, wyprzedzając pozostałych 17 drużyn.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych płetwonurków Mistrzostw wręczył Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński.

Organizatorem mistrzostw był Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.  Gospodarzem mistrzostw pełniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. 

opracowanie: KM PSP w Bytomiu